+48 539 399 435

DLA KIEROWCY / Pytania i odpowiedzi / Zimowy gaz LPG

Zima jest trudnym okresem w życiu każdego kierowcy. Tutaj niezależnie, czy jeździmy na benzynie, czy na gazie, czy na dieslu. A szczerze mówiąc diesel chyba najbardziej potrafi dokuczyć, ale nie o tym będzie mowa.

Jakie zmiany wchodzą w życie kierowców jeżdżących autami zasilanymi poprzez LPG ? Autogaz to mieszanka dwóch gazów butanu i propanu z mała domieszka innych gazów jak np: metan, etan, pentan. Propan jest tym droższym składnikiem, zaś butan tańszym. W zimowym gazie powinno być znacznie więcej propanu, a co za tym idzie ceny jak co roku mogę nieco podskoczyć. Propan odparowuje w niższych temperaturach niż butan, który w pewnym sensie „zamarza”. Przez to nie tworzy się nadciśnienie w zbiorniku pozwalające na przemieszczenie się gazu do dalszych części układu LPG.

Dobry gaz zimowy charakteryzuje się wysoką zawartością propanu, bardzo dobrą prężnością par i wysoką liczbą oktanową. Znajdziemy także i zły gaz zimowy na stacjach paliw dostarczany przez nieuczciwych dostawców, którzy wykorzystują wysoką prężność metanu. Zaznaczamy, że zawartość metanu powinna w autogazie być zredukowana do 0,1%. Niewielka zawartość metanu, nawet na poziomie 0,2-0,3%, pozwala na osiągnięcie parametrów zimowych w paliwie LPG przy bardzo niskiej zawartości propanu, nawet poniżej 35%. Nie łudźmy się, że taki gaz będzie tańszy i jednocześnie nasz silnik będzie pracował tak samo. Takie paliwo ma niską zawartość oktanową, powoduje zakłócenia w spalaniu i pracy silnika, tworzą się tzw „korki gazowe”, a silnik najzwyczajniej potrafi zgasnąć. Dlatego szczególnie zimą należy tankować na zaufanych stacjach paliw.

PROMOCJE

DLACZEGO EKO-GAZ.EU

Naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości produktów LPG w przyjaznych cenach.

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się polską firmą w branży samochodowych instalacji LPG. Specjalizujemy się w dystrybucji wysokiej jakości instalacji oraz podzespołów LPG. Na rynku działamy od 1992 r.

Chcemy, by branża LPG w Polsce była coraz silniejsza, a światowe trendy rynkowe były obecne także w naszym kraju.

Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego Klienta, wysokie standardy obsługi i dbałość o relacje z partnerami biznesowymi. Szybko reagujemy na dynamicznie zmieniający się rynek i dostosowujemy ofertę do potrzeb i oczekiwań klientów, którzy z nami czują się bezpiecznie. Oferujemy bogate portfolio nowoczesnych, sprawdzonych i ekologicznych części , podzespołów oraz kompleksowych instalacji LPG w przyjaznych cenach, a na każdy produkt dajemy aż pięć lat gwarancji. Serwisom LPG zapewniamy kompleksowe zaopatrzenie w części do montażu i napraw instalacji. Legitymujemy się świadectwem homologacji sposobu montażu przystosowującej pojazd do zasilania gazowego o numerze PL*0009*00/G.
Zadzwoń do nas:
+48 539 399 435
© 2019 EKO-GAZ.EU      Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.