+48 539 399 435

DLA KIEROWCY / Pytania i odpowiedzi / Wiosenny przegląd LPG

Zima wpływa dość niekorzystnie na wiele rzeczy w naszym samochodzie. Przede wszystkim dotyczy to wiatraków w chłodnicy, układu zapłonowego i blacharki. Ciągła wilgoć i śnieg w połączeniu z solą na drogach powoduje, że po roztopach, po wizycie na myjni odnajdujemy nowe ogniska rdzy.

Elementy instalacji gazowych znajdujące się pod podwoziem auta łączą się bezpośrednio z podłogą naszego auta. Oczywiście wszelkie łączenia zabezpieczane są antykorozyjnie, każdy serwis lpg przywiązuje do tego dużą wagę (przynajmniej tak to być powinno :) ). Natomiast pamiętajmy, że przy użyciu najlepszych środków i dużej dokładności nigdy nie będzie to zabezpieczenie fabryczne. Więc podczas wizyty auta w jakimkolwiek serwisie, gdy auto będzie na podnośniku warto zajrzeć czy nie pojawiło się żadne ognisko rdzy.

Po zimie należy też sprawdzić szczelność instalacji gazowej. Chodzi tu głównie o szczelność części niskociśnieniowej czyli elementów i połączeń znajdujących się w komorze silnikowej. Duże wahania temperatur i dodatkowe drgania mogą być przyczyną powstawania nieszczelności na przykładów na gumowych króćcach.

Warto także sprawdzić połączenia elektryczne i to nie tylko instalacji gazowej. Wilgoć powoduje zaśniedzenie łączenia, a co w efekcie daje nam nieprawidłową pracę całego układu czy też jego elementu, w tym również instalacji gazowych.

Rosnąca temperatura jest także przyczyną wzmożonej pracy układu chłodniczego. Zatem kontrola płynu chłodniczego to podstawa. Bez odpowiedniego poziomu płynu chłodniczego reduktor nie będzie pracował prawidłowo, a co za tym idzie jazda na autogazie nie będzie możliwa.

Zima daje w kość naszym samochodom, dlatego należy dokładnie go obejrzeć po zimie i profilaktycznie usunąć małe usterki, tak by nie stały się dużo większe i nie generowały nam zbytecznego kosztu.

PROMOCJE

DLACZEGO EKO-GAZ.EU

Naszą misją jest dostarczanie najwyższej jakości produktów LPG w przyjaznych cenach.

Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się polską firmą w branży samochodowych instalacji LPG. Specjalizujemy się w dystrybucji wysokiej jakości instalacji oraz podzespołów LPG. Na rynku działamy od 1992 r.

Chcemy, by branża LPG w Polsce była coraz silniejsza, a światowe trendy rynkowe były obecne także w naszym kraju.

Wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego Klienta, wysokie standardy obsługi i dbałość o relacje z partnerami biznesowymi. Szybko reagujemy na dynamicznie zmieniający się rynek i dostosowujemy ofertę do potrzeb i oczekiwań klientów, którzy z nami czują się bezpiecznie. Oferujemy bogate portfolio nowoczesnych, sprawdzonych i ekologicznych części , podzespołów oraz kompleksowych instalacji LPG w przyjaznych cenach, a na każdy produkt dajemy aż pięć lat gwarancji. Serwisom LPG zapewniamy kompleksowe zaopatrzenie w części do montażu i napraw instalacji. Legitymujemy się świadectwem homologacji sposobu montażu przystosowującej pojazd do zasilania gazowego o numerze PL*0009*00/G.
Zadzwoń do nas:
+48 539 399 435
© 2019 EKO-GAZ.EU      Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl
Strona wykorzystuje pliki cookies. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia w Twojej przeglądarce.